Instytut Dyplomacji Gospodarczej oraz polski oddział firmy Ebury nawiązały współpracę instytucjonalną w ramach cyklu „Wypłyń na nowe rynki”!

Ebury to międzynarodowa firma specjalizująca się w usługach finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, która posiada status instytucji pieniądza elektronicznego. Jako fintech pomaga przedsiębiorstwom rozwijać biznes na rynkach zagranicznych, eliminując bariery w obszarze rozliczeń, transakcji walutowych oraz zarządzania ryzykiem walutowym. Firma umożliwia transakcje w ponad 140 walutach, w tym wielu walutach odległych krajów (m.in. lira turecka, rupia indyjska, chiński juan, real brazylijski, tajski bat, meksykańskie peso) oraz dostarcza sprawdzone rozwiązania w handlu zagranicznym, dotychczas niedostępne dla polskich firm.

Ebury zostało założone w 2009 roku przez przedsiębiorcę Juana Lobato, i Salvadora García, eksperta w dziedzinie usług finansowych. Juan Lobato posiada swoją firmę technologiczną z siedzibą w Londynie. Jest współzałożycielem i współzarządzającym Ebury, jednego z najszybciej rozwijających się europejskich fintechów. Juan jest inwestorem w kilkunastu firmach technologicznych w Wielkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych. Salvador García Andrés przewodził tworzeniu i rozwojowi Ebury. Jego pasja i wiedza sprawiły, że Ebury stało się jednym z najlepiej prosperujących przedsiębiorstw branży fintech w Europie, oferując MŚP produkty finansowe niezbędne do rozwoju na arenie międzynarodowej.

Podczas wydarzeń, a także w towarzyszących im raportach specjalnych i licznych innych materiałach, doświadczeni polscy i zagraniczni eksperci dzielą się praktyczną wiedzą m.in. na temat: rozliczeń walutowych, umów handlowych, instrumentów zabezpieczających, windykacji, ubezpieczeń należności, różnic kulturowych, lokalnego prawa oraz wsparcia dostępnego dla polskich przedsiębiorców. Robią to, aby pomóc przedsiębiorcom w rozwijaniu biznesu poza granicami Polski – w tym skutecznym zarządzaniu ryzykiem związanym z ekspansją oraz w osiąganiu wyższych marż.
W ramach cyklu odbyło się dotychczas wydarzenie dotyczące rynku rosyjskiego. W najnowszym Raporcie Specjalnym Ebury przedstawiło szereg praktycznych aspektów handlu z rosyjskimi przedsiębiorcami. Raport i podsumowanie można znaleźć tutaj oraz tutaj.

Zachęcamy do śledzenia strony Ebury Polska, na LinkedIn oraz na Twitterze. Równocześnie zachęcamy do obserwowania wspólnych działań IDG i Ebury PL w ramach inicjatywy „Wypłyń na nowe rynki”.

Zapraszamy również do kontaktu w przypadku chęci nawiązania partnerstwa z naszym Instytutem pod adresem biuro@idegroup.pl. Instytut współpracuje z osobami posiadającymi wiedzę praktyczną i teoretyczną dotyczącą rynków zagranicznych. Nasi eksperci są w stanie zidentyfikować szanse, ryzyka oraz doradzić w kwestiach związanych z funkcjonowaniem organizacji w różnych krajach. Nasz zespół posiada doświadczenie w zakresie organizowania eventów takich jak networking dla biznesu, administracji i edukacji, wykłady, prezentacje czy spotkania B2B. Nasze wydarzenia w klarowny i atrakcyjny sposób przedstawią potencjalnym klientom możliwość skorzystania z produktów i usług. Oferujemy również objęcie patronatem projektów i wydarzeń o tematyce biznesowo-dyplomatycznej.  

Dodatkowo, poprzez portal internetowy Instytutu oraz media społecznościowe, docieramy do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców miesięcznie, co pozwala przyciągnąć wielu zainteresowanych. Dzięki naszej aktywnej działalności zbudowaliśmy zaangażowaną bazę odbiorców na naszych portalach społecznościowych. Nasze zasięgi są w stanie zapewnić skuteczną promocję ważnych wydarzeń lub materiałów z zakresu dyplomacji gospodarczej. 

Wydarzenia

Partnerzy projektu