Nasi Eksperci

Jakub Drożdż

Dyrektor ds. Rozwoju
jakub.drozdz@idegroup.pl

W Instytucie odpowiada za rozwój fundacji, nawiązywanie partnerstw i fundraising. Specjalista ds. projektów, administracji publicznej oraz nowych technologii i innowacji. Posiada doświadczenie w pozyskiwaniu, prowadzeniu oraz rozliczaniu projektów o charakterze krajowych i międzynarodowym. Współpracował z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Cyfryzacji, Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii. Zasiada także we władzach organizacji pozarządowych m.in. stowarzyszenia Inkubator Umowy Społecznej. Zainteresowany innowacjami i nowymi technologiami w sektorze publicznym oraz rozwojem społeczeństwa obywatelskiego.

Maksymilian Semeniuk

Maksymilian Semeniuk

Koordynator Projektów
maksymilian.semeniuk@idegroup.pl

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego o zacięciu dziennikarskim. Zaangażowany w życie studenckie, wieloletni członek m.in. SKN Spraw Zagranicznych SGH. Współzałożyciel dwóch gazet studenckich, posiadający doświadczenie w organizacji debat naukowych. W wolnych chwilach admirator twórczość Tarantino oraz braci Coen, poszukiwacz straconego czasu.

Laura Żary

Koordynatorka projektu Arts, Business & Diplomacy
laura.zary@idegroup.pl

Studentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Turystyka i Rekreacja, specjalizacja Turystyka Międzynarodowa. Pełni też funkcję Studenckiego Ambasadora Karier Unii Europejskie na rok 2022/2023j. Absolwentka Kulturoznawstwa Dalekiego Wschodu z językiem chińskim na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W ramach studiów odbyła wymianę naukową w Chinach. Zapalona entuzjastka językowa, miłośniczka dobrej literatury i kolekcjonerka płyt winylowych.

Mateusz Zych

Specjalista ds. Projektowych
mateusz.zych@idegroup.pl


Student Wschodoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Angażujący się w życie swojego kierunku na uczelni młody człowiek, uwielbiający rowerowe eskapady, historię (ze wskazaniem na alternatywną!), gry strategiczne i recytację. Pierwsze kroki w większych projektach stawiał będąc przewodniczącym obrad
I Wielkopolskiego Sejmiku Dzieci i Młodzieży oraz organizując kampanię reklamową „Wschodoznawstwo wzywa!”

Mateusz Jankowski

Specjalista ds. Prawnych

Student V roku Prawa oraz III roku Doradztwa politycznego i publicznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Doświadczenie zawodowe nabywał odbywając praktyki w Sądzie Okręgowym w Katowicach. W wolnych chwilach poświęca się treningowi siłowemu będąc utytułowanym członkiem Akademickiego Związku Sportowego.  Paweł Mastalerz

Specjalista ds. Analitycznych
pawel.mastalerz@idegroup.pl

Student stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz lektor języka angielskiego. W ramach studiów odbył dwie studenckie wymiany naukowe – w Korei Południowej oraz Portugalii. Współpracuje z kwartalnikiem „Młodzi o polityce”. Interesuje się prawami człowieka, ochroną środowiska oraz polityką europejską. Prywatnie kociarz i wielbiciel czarnej kawy.

Sylwia Swierżewska

Specjalista ds. Analitycznych
sylwia.swierzewska@idegroup.pl

Studentka Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Aktywnie działa w środowisku akademickim, uczestnicząc w organizacji licznych inicjatyw naukowych oraz udzielając się w przedsięwzięciach Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego i Praw Człowieka UKSW oraz Koła Naukowego Prawa Karnego Materialnego WPiA UKSW. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Uniwersyteckiej Studenckiej Poradni Prawnej WPiA UKSW.

Przemysław Kurlandt

Przemysław Kurlandt

Redaktor

Absolwent studiów magisterskich na kierunku Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie w Bath. Jest założycielem portalu La Perspectiva. Wiadomości z Ameryki Łacińskiej oraz członkiem stowarzyszenia Forum Młodych Dyplomatów. Jego zainteresowania zawodowe i naukowe obejmują dyplomację, stosunki międzynarodowe oraz politykę krajów regionu Ameryki Łacińskiej. 

Szymon Król

Szymon Król

Redaktor

Magister stosunków międzynarodowych oraz student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarz i społecznik akademicki. Jego zainteresowania badawcze wiążą się z historią i polityką Ameryki Łacińskiej, w szczególności historia polityczna Wenezueli i Chile, populizmami latynoamerykańskimi i europejskimi, polityką równościową Unii Europejskiej oraz zjawiskiem neokolonializmu i antyimperializmu.

Anna Nowak

Specjalista ds. Analitycznych
anna.nowak@idegroup.pl

Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, zafascynowana problematyką praw
człowieka, prawa międzynarodowego publicznego i polityką zagraniczną.
Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w krakowskiej kancelarii prawnej.
Uczestniczka krajowych i międzynarodowych konferencji.

Aleksandra Oczkowicz

Specjalista ds. Projektowych
aleksandra.oczkowicz@idegroup.pl

Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Studia Eurazjatyckie, wiceprzewodnicząca Koła Naukowego “Eurazja”, uczestniczka projektów krajowych i międzynarodowych. Zainteresowana dyplomacją międzynarodową oraz sytuacją praw człowieka w przestrzeni postsowieckiej.

Aleksandra Rekuć

Specjalistka ds. Analitycznych
aleksandra.rekuc@idegroup.pl

Studentka Studiów nad Koreą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej konikiem są relacje między Półwyspem Koreańskim a Japonią na poziomie historycznym, społecznym, kulturowym czy politycznym. Ponadto interesuje ją historia Korei oraz jej przedstawianie w popkulturze, kultura i popkultura japońska oraz koreańska. Pasjonują ją również przemiany społeczne i socjologia, a w przyszłości chce zagłębić się w tematykę zarządzania kulturą i mediami.

Marcin Polisiak

Marcin Polisiak

Specjalista ds. Ekonomii i Finansów
marcin.polisiak@idegroup.pl

Jest absolwentem ekonomii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pracuje w sektorze bankowości. Swoje doświadczenie w świecie finansów zdobywał przede wszystkim własnym poszukiwaniem odpowiedzi na liczne pytania. Ekonomia i finanse są jednym z jego wielu hobby. W wolnym czasie rysuje, pisze oraz majsterkuje przy amerykańskich silnikach typu small block oddając się światu motoryzacji. Jest fanem zarówno chłodnych gór jak i ciepłego morza.

Kacper Cecuda

Specjalista ds. Marketingu
kacper.cecuda@idegroup.pl

Student Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Komunikacja Promocyjna i Kryzysowa. Event and Marketing menadżer w Instytucie Dyplomacji Gospodarczej. Koordynator takich projektów jak: Obywatel.IT, Stop hate – turn the music. Odpowiada za szaty graficzne projektów jak i loga organizacji partnerskich. Zainteresowany tematyką negocjacji kryzysowych i motoryzacji.

Dominik Lebioda

Specjalista ds. Analiz

Student Stosunków Międzynarodowych II stopnia na Uniwersytecie Łódzkim, a od października także Podyplomowych Studiów Wschodnich na Uniwersytecie Warszawskim. Jego zainteresowania badawcze to obszar Kaukazu Południowego, zwłaszcza Armenia.  

Maciej Okraska

Specjalista ds. Analiz

Jestem studentem kierunku prawno-ekonomicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Moje zainteresowania koncentrują się w obszarze szeroko pojętej współpracy na poziomie międzynarodowym, zaczynając od handlu i dyplomacji, a kończąc na piłce nożnej.