Od 6 marca Instytut Mysli Schumana rozpoczal projekt tzw. SchumanBus polegajacy na cyklicznych i systematycznych wizytach w róznych regionach Polski majacych na celu szerzenie i wdrazanie idei Roberta Schumana.


SCHUMAN PREZYDENTEM WSPÓLNOTY NARODÓW EUROPY

Niniejszym zapraszamy wszystkich Polaków do wlaczenia sie w dzielo SchumanBus, a takze propagowanie tego dziela i zapraszanie znajomych, przyjaciól, sasiadów, wladz, nauczycieli, uczniów, studentów, parafian, polityków i wszystkich ludzi dobrej woli, którym zalezy na budowaniu Jednosci, Solidarnosci i Pokoju.

SchumanBus jest misja spoleczna organizowana przez Instytut Mysli Schumana pod haslem SCHUMAN „PREZYDENTEM” WSPÓLNOTY NARODÓW EUROPY. SchumanBus odbywa sie formie podrózy dookola Polski i Europy, której celem jest promocja idei Roberta Schumana a takze wdraznie nauki spolecznej gloszonej przez Sluge Bozego Roberta Schumana, Swietego Jana Pawla II i Czcigodnego Sluge Bozego Stefana Kardynala Wyszynskiego oraz integrowanie ludzi, a w szczególnosci Polski i Polaków w celu odnowy modelu funkcjonowania poszczególnych wspólnot narodowych oraz Europy w przestrzeni kultury, nauki, gospodarki oraz polityki i budowania prawdziwej Wspólnoty Narodów Europy.


Celem tego dziela jest powrót do pierwotnej idei Schumana zawartej w zdaniu logicznym JEDNOSC -> SOLIDARNOSC -> POKÓJ jako funkcji celu w procesie budowy Wspólnoty Narodów Europy jako wspólnoty ducha i serca, w której nie interes, instytucje czy zysk maja dominujace znaczenie, ale dobre relacje miedzy ludzmi oraz równowaga spoleczna i ekonomiczna, co powinno prowadzic do tworzenia SOLIDARYZMU jako nowego systemu spoleczno-gospodarczego.

Fundamentem budowania wpólnoty w wymiarze narodowym i miedzynarodowym w Europie powinna byc tzw. „PIATKA SCHUMANA” okreslajaca podstawowe filary takie jak: PATRIOTYZM, SOLIDARNOSC, WOLNOSC, RÓZNORODNOSC I CHRZESCIJANSTWO.

Celem podrózy SchumanBus jest zachecanie Polaków, którzy chca respektowac ZASADY SCHUMANA do integrowania sie wokól Jego idei i wlaczania sie w Jego dziela poprzez tworzenie Grup Schumana w calej Polsce i Europie. Rezulatetm tego dziela ma byc zmiana w mysleniu spolecznym, co ma przyczyniac sie do podjecia debaty na temat przyszlosci Europy i dzialania w kierunku budowania Wspólnoty Narodów. Mówi sie czesto, ze Robert Schuman jest nieswiadomym spadkobierca wartosci Pierwszej Rzeczpospolitej, dlatego sila i znaczenie Polski i Polaków w ksztaltowaniu Europy powinna miec tym bardziej istotne znaczenie.

IDŹMY Z MISJĄ I SIEJMY SZEROKO STAŃMY DO APELU!!!

Informacje o projekcie i zgloszenia do udzialu w zespole SchumanBus

oraz zaproszenia do przyjazdu zespolu SchumanBus do Panstwa miejscowosci

nalezy kierowac na adres:

SchumanBus@IMSchuman.com; www.IMSchuman.com

tel. +48 570 990 686; +48 575 990 686

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.