Ebury to międzynarodowa firma specjalizująca się w usługach finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, która posiada status instytucji pieniądza elektronicznego. Jako fintech pomaga przedsiębiorstwom rozwijać biznes na rynkach zagranicznych, eliminując bariery w obszarze rozliczeń, transakcji walutowych oraz zarządzania ryzykiem walutowym. Firma umożliwia transakcje w ponad 140 walutach, w tym wielu walutach odległych krajów (m.in. lira turecka, rupia indyjska, chiński juan, real brazylijski, tajski bat, meksykańskie peso) oraz dostarcza sprawdzone rozwiązania w handlu zagranicznym, dotychczas niedostępne dla polskich firm.
Ebury zostało założone w 2009 roku przez przedsiębiorcę Juana Lobato,
i Salvadora García, eksperta w dziedzinie usług finansowych. Juan Lobato posiada swoją firmę technologiczną z siedzibą w Londynie. Jest współzałożycielem i współzarządzającym Ebury, jednego z najszybciej rozwijających się europejskich fintechów. Juan jest inwestorem w kilkunastu firmach technologicznych w Wielkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych. Salvador García Andrés przewodził tworzeniu i rozwojowi Ebury. Jego pasja i wiedza sprawiły, że Ebury stało się jednym z najlepiej prosperujących przedsiębiorstw branży fintech w Europie, oferując MŚP produkty finansowe niezbędne do rozwoju na arenie międzynarodowej.
Z inicjatywy warszawskiego oddziału Ebury powstał cykl pt. „Wypłyń na nowe rynki”, którego partnerem został Instytut Dyplomacji Gospodarczej. Jest on kierowany do eksporterów i importerów. W jego ramach prezentowane są perspektywiczne, w tym egzotyczne, kierunki międzynarodowej ekspansji polskich firm.
Podczas wydarzeń, a także w towarzyszących im raportach specjalnych i licznych innych materiałach, doświadczeni polscy i zagraniczni eksperci dzielą się praktyczną wiedzą m.in. na temat: rozliczeń walutowych, umów handlowych, instrumentów zabezpieczających, windykacji, ubezpieczeń należności, różnic kulturowych, lokalnego prawa oraz wsparcia dostępnego dla polskich przedsiębiorców. Celem jest pomoc przedsiębiorcom w rozwijaniu biznesu poza granicami Polski – w tym skutecznym zarządzaniu ryzykiem związanym z ekspansją oraz w osiąganiu wyższych marż.
W ramach cyklu odbyły się dotychczas konferencje dotyczące rynku rosyjskiego i chińskiego. Nagrania do obydwu konferencji można znaleźć tutaj oraz tutaj. Równocześnie wraz z konferencją Ebury przygotowało raporty dotyczące wyżej wymienionych rynków. Poniżej znajdą Państwo więcej o:
- raporcie i informacjach dotyczących rynku rosyjskiego;
- raporcie i informacjach dotyczących rynku chińskiego.
Planowany jest nowy raport dotyczący Turcji i konferencja dotycząca tego rynku (29 września).
Zachęcamy do śledzenia strony Ebury Polska, na LinkedIn (https://www.linkedin.com/company/ebury/) oraz na Twitterze (https://twitter.com/EburyPL). Równocześnie zachęcamy do obserwowania wspólnych działań IDG i Ebury PL w ramach inicjatywy „Wypłyń na nowe rynki”.
Zapraszamy również do kontaktu w przypadku chęci nawiązania partnerstwa z naszym Instytutem pod adresem biuro@idegroup.pl. Instytut współpracuje z osobami posiadającymi wiedzę praktyczną i teoretyczną dotyczącą rynków zagranicznych. Nasi eksperci są w stanie zidentyfikować szanse, ryzyka oraz doradzić w kwestiach związanych z funkcjonowaniem organizacji w różnych krajach. Nasz zespół posiada doświadczenie w zakresie organizowania eventów takich jak networking dla biznesu, administracji i edukacji, wykłady, prezentacje czy spotkania B2B. Nasze wydarzenia w klarowny i atrakcyjny sposób przedstawią potencjalnym klientom możliwość skorzystania z produktów i usług.
Oferujemy również objęcie patronatem projektów i wydarzeń o tematyce biznesowo-dyplomatycznej.
Dodatkowo, poprzez portal internetowy Instytutu oraz media społecznościowe, docieramy do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców miesięcznie, co pozwala przyciągnąć wielu zainteresowanych. Dzięki naszej aktywnej działalności zbudowaliśmy zaangażowaną bazę odbiorców na naszych portalach społecznościowych. Nasze zasięgi są w stanie zapewnić skuteczną promocję ważnych wydarzeń lub materiałów z zakresu dyplomacji gospodarczej.
Ostatnie wpisy
Europa i Chiny – dalsze kroki w relacjach handlowych
Relacje między Chińską Republiką Ludową a Unią Europejską w ostatnich latach były naznaczone wieloma…
Elektrownie jądrowe w Szwecji
Przez lata temat energetyki jądrowej był kontrowersyjny, wzbudzał zainteresowanie i zarazem obawy do…
Wpływ zmiany władzy na Słowacji na relacje dyplomatyczne z krajami V4
Wynik wrześniowych wyborów na Słowacji na skutek których nastąpił zwrot o 180 stopni w polityce wewn…