Duży potencjał, ogromny rynek zbytu i zaawansowana technologicznie gospodarka, to właśnie to, co przyciągnęła do Chin licznych przedsiębiorców i inwestorów. Przyciągnęło to również artystów, ludzi kultury i muzyków, którzy zdecydowali rzucić się na głęboką wodę w celu poznania chińskiej kultury i przedstawienia Chińczykom kultury zachodniej. Jak promuje się polską kulturę w Chinach? Czym się różni promowanie polskiej kultury w Europie, a czym w Azji? Czy różnice kulturowe utrudniają nawiązanie relacji z Chińczykami? 

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas webinaru zatytułowanego „Wschód warty zachodu – o promocji polskiej kultury w Chinach”, uświetnionego przez gości, którzy są ekspertami w promowaniu kultury polskiej w Chinach: Jakub Krzeszowski, Prezes Fundacji JAZZ PO POLSKU oraz Michał Ciesielski, polski pianista jazzowy, który od 4 lat żyje i tworzy w Chinach. 

Webinar odbędzie się na platformie ZOOM, poprzez transmisję Live na Facebooku, 21.07, godz. 12:00. Szczegóły: 

Jakub Krzeszowski, manager kultury, twórca projektu i Prezes zarządu Fundacji JAZZ PO POLSKU. Zorganizował ponad 300 koncertów dla polskich artystów w Azji, w większości w Chinach. Wziął udział niemal we wszystkich z nich, podróżując i promując polski jazz m.in. śladami Jedwabnego Szlaku. Planuje i realizuje kampanie z obszaru marketingi i kultury. Specjalizuje się w komunikacji wydarzeń artystycznych. Współpracuje zarówno z instytucjami kultury, jak i niezależnymi artystami. Ukończył studia prawnicze oraz public relations. JAZZ PO POLSKU, którego jest twórcą, prezentuje szerokie spektrum możliwości polskich muzyków jazzowych młodego pokolenia na arenie międzynarodowej. Pomaga w nawiązaniu współpracy kulturalnej i integruje środowiska artystów wielu krajów. Dąży do odświeżenia i umacniania wizerunku polskiego jazzu w świadomości zagranicznych odbiorców.

 

Michał Ciesielski, pianista i kompozytor jazzowy. Od 4 lat żyje i tworzy w Pekinie, gdzie jest wykładowcą fortepianu jazzowego na Contemporary Music of Music w Pekinie (CMA). Michał jest liderem tria Confusion Project, z którym nagrał pięć autorskich płyty. Jako solista zadebiutował w 2014 roku albumem „Between Black & White”. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Ma na swoim koncie ponad 100 autorskich kompozycji. Występował m.in. w Anglii, Chinach, Holandii, Kazachstanie, Mongolii, Niemczech, Rosji i Włoszech. Aktywnie współtworzy pekińską scenę jazzową, współpracując z lokalnymi muzykami. W Państwie Środka koncertował zarówno ze swoim trio, jak i zespołami Stanisława Słowińskiego i Rafała Sarneckiego, którzy co roku odwiedzają Chiny.

 

Partnerem wydarzenia jest fundacja JAZZ PO POLSKU 

Kategorie: Wydarzenia